Ferrari’sini Satıp Togg Alan Bilge

Sahip olduklarınız yerinizi belirlemez ama yeriniz bazı şeylere sahip olmanızı kolaylaştırır. Bir şeye sahip olmayı hayal ederiz hep.

Çok güzel bir araba, geniş bir ev, daha fazla para, daha fazla estetik ve parayla alınabilecek diğer şeyleri.

Özellikle de bizim gibi orta yaş girişimcileri ve gençler için Ferrari, Lamborghini, Mustang, Skyline gibi süper spor arabalar genelde önümüzdeki güncel hayallerdir. Peki bu arabalara senin binebilme yada sahip olabilme şansın nedir?

Burada genelde girişimcilere günlük iş yaşamlarında motivasyon ve yol gösterici olarak bilgiler paylaşmaya, siz değerli girişimcilere ilham vermeye çalışıyorum. Ama bunlar benim inandığım, tecrübe ile sabit olan ve yapılabilmesi mümkün şeylerden bahsediyorum. Yoksa bir eğitim al zengin ol yada şuna yatırım yap köşeyi dön şeklinde şeyler değil elbet. Daha çok size günlük alışkanlıklarınızı değiştirerek ne kadar başarılı olabileceğiniz üzerine kurulu cümleler.

Evet, yanlış duymadınız; siz de başarabilirsiniz. Hayalinizdeki hayata ulaşabilirsiniz, güzel bir araba, belki bir Ferrai de alabilirsiniz.

Ama öncelikle bunu hedefinize koymanız gerek. Ne istiyorsunuz?

Ne renk ne model bir araba? Nasıl bir ev, nasıl bir eş nasıl bir iş ve nasıl bir yaşam?

Bunları kağıda yazmalısınız, hatta resimlerinizi evinize, iş yerinizde mantar panonuzayapıştırmalısınız. Ne istediğinizi bilirseniz ve hedeflerinizi açık belirlerseniz günlük motivasyonunuz ve uzun vadeli vizyonunuz ortaya daha rahat çıkar. Her gün kalktığınızda hedefinize olan bağlılığınız sizi güne yüksek bir enerji başlamanıza yardımcı olur. Attığınız adımlardaki küçük ilerlemelerin bile kutlamaya değer olduğunu çok daha iyi idrak edersiniz.

Bu arada bir insan neden Ferrasini yada Lamborghinisini satar. İster sahibinden isterse yurt dışındaki ilan siteleri olsun birçok 1 yaşında az kilometrede süper spor araç görürsünüz.

Abi kesin bunlar çok yaktığı için satıyordur aklınıza gelen ilk düşüncelerdir. Ama ülkemiz şartlarında düşünürseniz 2 milyon TL’ye aldığı arabayı benzin parası nedeni ile kimse satmaz.

Başarı hissi çok muhteşem bir duygudur. Bunu herkesin dikkatini çeken, gaz pedalına dokunduğunuzda koltuğa yapıştıran bilmem kaçyüz beygirlik bir araba ile yaşamak apayrı bir hazdır. İnsanların gelip arabanızın yanında fotoğraf çektirmesi, hatunların bakışları hep sizi daha fazla kazanmak için motive eder.

İlgili yazı: Üretkenliğinizi Arttıracak 10 İpucu

Ama böyle bir arabaya binmenin tabi bazı dezavantajları da var elbet. Her yere park edemezsiniz, kazadan vs. uzak durmanız gerekir, çok güçlü arabalar olduğu için kullanmaya alışmak çok zor bir süreç haline gelebilmekte ve bunun yanında ülkemiz yollarında kasis, çukur, taşlı yollar vs. ortamında bu arabanın anası ağlar.

O nedenle insanlardan bir çoğunun sıfır bile almış olsalar bir süre sonra bu araçları sattığını görürsünüz.

Burada size vermek istediğim mesaj; SİZİN ALMAYI HAYAL ETTİĞİNİZ O FERRARİ’yi SATANLAR da VAR. O nedenle başarmak için aşağıdaki 3 şeye ihtiyacınız var.

  • İyi ve net bir HEDEF
  • Doğru ve detaylı bir PLAN
  • Yüksek MOTİVASYON
  • Yeni ALIŞKANLIKLAR kazanmak
  • Ve bitmek bilmeyen bir AZİM

İşte o zaman hedeflediğiniz Ferrariyi alabilirsiniz. Belki daha çok dikkat çeken bir Lamborghini’ye geçmek için satabilirsiniz de.

İlgili yazı: Milyoner Girişimcilerin Özellikleri

Unutmayın girişimcilik o en sıradışı fikri bulmak değildir.

Girişimcilik herhangi bir iş fikrini hayata geçirmektir.

Yıllardır hep düşündünüz birşeyler yapmayı, kendi işinizi kurmayı, girişimci olmayı ama adım atmadınız. O zaman hayallerinizi somut hedeflere çevirip bir ucundan başlayın. Bir kağıda istediklerinizi yazın. Sonra oturun bu yoldaki başarınızı planlayın, nasıl gideceksiniz, neler yapacaksınız, neler öğrenmeli ve kimlerle tanışmalısınız.

Sonra mı, sadece BAŞLAYIN. O beklediğiniz doğru zaman hiç gelmeyecek. Şimdi iş planı oluşturun ve başlayın.

Her gün bir adım ileriye adın.

Her gün yeni birisi ile tanışın.

Her gün yeni bir şey öğrenin.

Her başarıyı kutlayın, küçük de olsa

Her başarısızlıktan bir şeyler öğrenerek çıkın.

Ve tekrar edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir