Hakkımda

Merhabalar güzel insan. Ben Hakan Kaya, kısaca girişimci ama detayında Makina Mühendisi, Patent Vekili, Kobi ve Girişim Danışmanı, İçerik Üretici ve Mentor.

Denizli ili Çameli ilçesi Güzelyurt Köyünde 1980 yılında başladığım hayat yolculuğu içerisine bir çok işte çalışma, bir çok yerde yaşama ve bir çok alanda fikir sahibi olma fırsatı yakaladım. Detaylı bir özgeçmiş için Linkedin profilime göz atabilirsiniz. Kocaeli Üniversitesi makina mühendisliği eğitimi sonrasında Kocaeli, İstanbul, İngiltere ve Denizli’de farklı alanlarda çalışma ve kendi girişimlerimi deneme şansım oldu. Şu anda Patent Vekili olarak Ülke Patent A.Ş üzerinden patent, markalaşama ve teknoloji transfer çözümleri sunuyoruz. Aynı zamanda KOBİ danışmanı

NELER YAPARIM

PATENT; Temel mühendislik hizmetleri yanında patent araştırma, patent başvurusu, ar-ge çalışmaları danışmanlığı, markalaşma, coğrafi işaret alınması gibi alanlarda danışmanlık ve patent dosyası hazırlama hizmetleri sunmaktayım.

DANIŞMANLIK; Uzun yıllardır edindiği tecrübe birikimi ile KOBİ danışmanı olarak özellikle girişim danışmanlığı, iş kurma, iş fikri geliştirme, yalın girişim gibi alanlarda girişimcilere danışmanlık ve mentorlük hizmetleri sağlamaktayım.

EĞİTİM; Online eğitimler ile superpeer platformu üzerinden girişimcilik, e-ticaret, vekillik sınavına hazırlık, kişisel marka geliştirme ve yurt dışı konularında kurs şeklinde yayınlar yapmaktayız.

DİJİTAL PAZARLAMA; Bunlar yanında iş hayatına yeni atılan girişimciler veya mevcut girişimciler için e-ticarete giriş, sosyal medya yönetimi, dijital imaj yönetimi, web projeleri, SEO, SEM, internet reklamları gibi alanlarda hizmetler de sağlamaktayız.

E-TİCARET ve E_İHRACAT; İnternetten satış ve e-ticaret konusundaki tecrübemiz ile bu alandaki girişimciler ve startuplar için danışmanlık, e-ticaret stratejileri ve iş planı geliştirme, dijital pazarlamayı verimli kullanma ve online mecraları anlamdırma mentörlüğü şeklinde hizmetler sunmaktayız.

GEZGİN; Bir yörük olmam hasebi ile gezmeyi sevdiğim için “Tipsiz Gezgin” ismi ile hem sosyal medyadan hem de blog sitem üzerinden seyahat notları paylaşmaktayım.

İÇERİK ÜRETİCİ; Youtube kanalım Mr Hakan Kaya adı ile bilgilendirici ve ilham verici video içerik hazırlamaktayım. Yine aynı isimle podcast dinleme mecralarının hepsinde yayınlanan Türkçe podcast yayınları yapıyorum. Aynı zamanda bu kişisel blogda, “Girişim Hocası” isimli girişimcilik blogunda ve “Tatil Deneyimlerim” isimli gezi blogunda da içerik üretmekteyim. Haftalık yayınlanan “Hakan’ın Gündemi” ve “Girişimcilik” isimli iki adet e-mail bülteni de yayınlamaktayım.

Daha fazla detay için sosyal medya hesaplarımı takip edebilirsiniz.