SEO ve Backlink

SEO çalışmalarında backlink ne kadar etkili, önemi nedir, nasıl bir strateji izlenmeli ve google’da yükselmek için backlink alma nasıl olmalı konularında gelin birlikte bir bakış atalım.

Daha önceki yazılarımızda Backlink nedir ve Backlink nasıl alınır konularına değinmiştik. bunları da göz önünde bulundurarak seo açısından backlink değerlendirmesi yapalım.


Backlink Nedir

Bir web sitesinin ana sayfası yada alt sayfalarından bir yazı veya resim üzerinden diğer bir web sayfasına verilen bağlantıya verilen ada backlink denir. kısaca backink verenin alana referans olması şeklinde tanımlayabileceğimiz bu yapı, özellikle SEO çalışmalarında en ana etken madde olarak kullanılan yapı taşıdır.

Diğer sitelerden ve sosyal medya platformlarından alınan linklere backlink diyoruz.

Backlink Nasıl Alınır

Başka web sitesi, sayfa veya sosyal medya platformlarından sizin web sitenizin ana sayfası ve alt sayfalarına gelen bağlantılar bu backlink nasıl alınır konusuna genel bir bakış atalım. Backlinkler site footer alt ve yan sütünlarında yazı üzerinden, bir resim banner üzerinden, tanıtım yazısı örneğinde olduğu gibi yazı içerisinden yada yazıya yapılan yorumlar şeklinde olabilir.

Bu backlinkler ücretli veya ücretsiz olarak edinilebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.