Patent Mühendisi

Bir ar-ge çalışması yada günlük uğraşılar sırasında ortaya çıkardığınız patent olabilecek buluş ve yeniliklerin size aidiyetini tescilleyen işleme patent tescili diyoruz.

Bu sayede buluşunuzun, fikri ve sınai haklar ile korunmasını sağlayarak size ait olandan kopyalanmadan yararlanabilmenizi sağlanır.

Genellikle bir fikir şeklinde ortaya çıkan patent konusu buluşlar deneme yanılma ve çalışmalar ile geliştirilerek nihai bir ürün halini alır. Bu buluş bazen daha önce hiç yapılmamış bir şey olabileceği gibi eskilerine yeni bir bakış açısı kazandıran bir geliştirme de olabilir. Bir ürün olabileceği gibi bir ürün veya sistemin parçası da olabilir. Bazen küçük bir parça, bazen bir kimyasal formül bazen de devasa bir makina olabilir.

Her ne olursa olsun bu konuda geliştirdiğiniz ve sizin ürünün olan şeyi patent olarak korumanıza yardımcı oluyoruz. Öncelikle korumak istediğiniz şeylerin patent, faydalı model veya endüstriyel tasarım tescil işlemlerinden hangisine konu olabileceğini karşılıklı değerlendirmeler yaparak konuşuyoruz.

Maalesef piyasada kartvizitinde  “patent danışmanı” ibaresi yer alan arkadaşların hemen hemen hepsi pazarlama elemanı olup, pirim usulü çalıştığı için patent ofislerinin cirosunu arttırmak için sizlere “ooo bu kesin patent olur abi, hemen tescilleyelim” diyerek çoğu zaman işinize yaramayacak olan yada tescillenmeyecek olan bir başvuru için paranızı alıyorlar.

Bizler ise bu memlekette “işini iyi yapan insanlar var” diyebilmenize ve güveninize layık olmak için öncelikle detaylı bilgilendirme yapıyoruz. Sizin için değer sağlayacak ise veya yaptığınız masrafın karşılığına değecek ise size en uygun olan tescil yöntemini öneriyoruz.

Patent, faydalı model ve tasarım tescillerinden uygun olanı size öneriyor ve ilgili başvurunuz için patent başvuru dosyası, faydalı model başvuru dosyası ve endüstriyel tasarım fotoğrafları gibi detayları sizin adınıza hazırlıyoruz. Bu işlemleri sonucunda ilgili tescil başvurusunun yapılması ve patent belgenizi alıncaya kadar olan süreçte yanınızda yer alıyoruz.

Uzun yıllardır Denizli bölgesinde patent vekili olarak faaliyet göstermekte olmamızın ve bugün faaliyet gösterdiğimiz Ülke Patent A.Ş. markası ile profesyonel ve fayda sağlayan hizmetler sunuyoruz.

Fikrimi nasıl patentleyebilirim, buluşum patent olur mu, patent ücretleri ne kadar, patent destekleri nasıl alınır ve hangi patent firması gibi sorularınız için 05442582020 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir