Kobi Danışmanı

KOSGEB destek, hibe ve kredileri konusunda danışmanlık, iş planı hazırlama ve rehberlik hizmetleri için Denizli Kosgeb Danışmanlığı hizmeti sunmaktayız.

İster yeni bir iş fikri ile içerisindeki girişimciliği ateşlemeye hazır bir yeni başlayan olarak yeni girişimci desteği iş planına ihtiyacınız olsun, isterse hali hazırda devam eden işletmeniz veya firmanız için kobi proje desteği veya ar-ge desteği gibi proje desteklerinden faydalanmayı arzu eden bir mevcut kobi olun, biz yanınızdayız.

Yeni Girişimci Desteği İş Planı Hazırlama;

Kendi işinizin patronu olmak için çıktığınız bu yeni girişimcilik yolunda, ileriye dönük bir projeksiyon hazırlayabilmek amacıyla oluşturacağınız iş planını(business plan) hazırlamanıza yardımcı olmaktayız.

Kobi Proje Desteği;

Mevcut işletmeniz için alabileceğiniz kobi proje desteği, ar-ge desteği, personel desteği, tanıtım desteği alanında sizlere destek projesi hazırlama ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Kobi proje desteği ile üretimi, ihracatı, istihdamı, verimliliği attırmak gibi bir veya birkaç hedefi olan projelerinizi hazırlayarak daha çok hizmet odaklı harcamalarınız için Kosgeb desteği ile işlerinizi kolaylaştırarak rekabet avantajınızı arttırmaya çalışmaktayız.

Denizli Kosgeb Danışmanı;

İster yeni girişimci ister mevcut işletmesi olan kobi sahibi olun Kosgeb destek ve hibelerinden faydalanmak, iş planı hazırlama, markanızı ve patentinizi tescilleme, web sitenizin kurulması, eticarete giriş, iş fikri geliştirme, online reklam faaliyetleri alanlarında Denizli Kosgeb Danışmanı olarak hizmet vermekteyiz.

Özellikle yeni girişimci desteği başvurusunda gerekli olan ve desteği almaya hak kazanmanızı sağlamanızda en önemli ana unsur olan Kosgeb iş planı hazırlama konusunda girişimcilerimiz profesyonel bir yardıma ihtiyaç duymaktadırlar. Piyasada destek alma garantili diye, 2.000-3.000TLlerden başlayan fiyatlar ile bu hizmetler sunularak maalesef girişimci dostlarımızı zorlayan işler yapılmaktadır. İş planınızı kendiniz de yazabilirsiniz lakin bir Kosgeb danışmanı tarafından yazılmasını isterseniz bizi aramadan karar vermeyiniz lütfen.

Denizli KOSGEB Destekleri

Malumunuz üzere KOSGEB veya bilnen yanlış adıyla kosgep, küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek için oluşturulmuş bir devlet idaresidir. Bunun için hibe, destek, teşvik, eğitim ve organizasyonlar yaparak görevine devam etmektedir.

Bu alanda özellikle girişimci veya firma sahiplerinin en çok merak ettikleri şeylerin başında Kosgeb destekleri ve hibeleri başı çekmektedir. Bu alanda Denizli Kosgeb Müdürlüğü vasıtası ile alabileceğiniz destek, teşvik ve kredileri değerlendiren bu yazıyı kaleme aldım.

Öncelikle bilinmesi gereken kosgep den destek alabilmek için kobi olmak gerekmekte.Kobi dediğimiz yani küçük veya orta ölçekli işletme olmalısınız. Buda ister şahıs şirketi ister limited veya anonim şirket şeklinde sermaye şirketi olun 250 kişiden az eleman çalıştırmanızdır. Bu şartlara sahipseniz kosgeb.gov.tr adresinde yer alan e-kobi uygulaması ile işletme bilgilerinizi girerek işletmenizi sisteme kobi olarak tanımlamanız gerekecektir. Bu tanımlamayı muhasebeciniz kolaylıkla yapabilir. Bu işlem ardında size iki çıktı verecek sistem, bunları ve bu çıktı sayfalarının altında yer alan istenen belgelerin fotokopileri üzerine kaşe ve imza ederek bağlı bulunduğunuz kosgeb il müdürlüğüne teslim etmeniz gerekmekte.

Bu belgeler sizin içinatanan kobi uzmanı tarafından incelendikten sonra sistemde kobi olarak onaylanmaktasınız. Bu durumu, mail adresinize gelen kosgeb kobi uygulaması kullancı adı ve şifreniz ile girdiğinizde işletme durumunuzu, aktif, hibe ve desteklerden yararlanabilir olarak göreceksiniz. Artık destek ve krediler için başvuruda bulunmaya hazırsınız.

Denizli Kosgeb Destekleri,

Denizli Kosgep İl Müdürlüğünden alabileceğiniz destekler genel destekler ve proje bazlı destekler olarak ikiye ayrılmaktadır. Proje bazlı olanlar tarafınızdan hazırlanacak bir hedefe tabi projenizin kurul tarafından incelenmesi ardından, bu projede ölçeklendirilen harcamaların belirli oranlarının kosgep tarafından ödenmesidir. Genel destekler ise proje gerektirmeden bir taahhütname ile dahil olup, gerekli belgeleri teslim ile destek alabileceğiniz uygulamalardır.

Genel Destekler,

Bu destek gurubunda yurtiçi fuar desteği, yurdışı iş gezisi desteği, üniversite mezunu çalışan desteği, marka ve patent desteği, şirket içi eğitim desteği, gerekli belgelendirme desteği, marka sahiplerine tanıtım desteği gibi kalemler yer almaktadır.

Proje Bazlı Destekler,

Girişimcilik desteği ile, Denizli Kosgeb tarafından düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimine katılarak sertifika almış, bu sertifika tarihinden sonra işletmesini kurmuş, gerekli maliye ve oda kayıtlarını tamamlayarak kosgeb veri tabanına kobi olarak kaydolmuş girişimciler yararlanabilmektedir. Destek için 27.000 geri ödemesiz 70.000 geri ödemeli olamak üzere toplam 100.000TL ye yakın destek alınabilmekte.

Kobi Proje desteği ile, üretimi, ihracatı, satışı veya verimliliği arttırmak gibi bir hedef doğrultusunda oluşturulacak bir projeyi, kosgep kurulunun onay vermesi halinde desteklenmesi şeklindedir.

Arge ve Uygulama Desteği ise, yenilikçi ve araştırma geliştirme temelli projelendirilmiş giderlere destek verilmesi amaçlı bir hibe desteğidir.

Kredi Faiz Desteği ise, kosgeb veritabanında aktif kayıtlı kobilerin nakit ihtiyaçlarında kullanabilecekleri banka kredilerinn faiz kısmının kosgep tarafından üstlenilmesini içeren bir hibe desteğidir. Dönem dönem açıklanarak verilen bu destek için şu an için aktif başvuru alınmamaktadır.