Denizli Patent Vekili

Sizler adına ve yararına patent dosyası hazırlama, başvuru ve takip işlemleri yapmaya yetkili Denizli patent vekillerinden ve ofislerinden birisi ile çalışarak fikri ve sınai haklarınızı koruma altına alabilirsiniz.

Özellikle Türkiye’de yetkili kurum olan Türk Patent ve Marka Kurumu yada kısaltması ile TürkPatent sicilinde kayıtlı, resmi olarak bu işi yapmaya yetkili ve profesyonel kişi ve firmalar ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

Hem hem Makina Mühendisi olmamız hem de patent ve teknoloji geliştirme alanında uzun yıllar tecrübelerimiz ardından 2011 yılından bu tarafa da Türk Patent Kurumu nezdinde kayıtlı resmi patent vekili olarak hizmet sunmaktayız. Denizli merkezli fikri ve sınai haklar danışmanlık firması Ülke Patent A.Ş. bünyesinde faaliyet göstermekteyiz.

Denizli ili ve çevresinde faaliyet gösteren Patent Vekili ve Makina Mühendisi Hakan Kaya, 05442582020 numaralı telefonumuzdan veya diğer iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

Buluşlarınızı ve Ar-Ge çalışmalarınızı değerlendirmek, projelendirmek, ekip çalışması geliştirmek, çıktıları koruma altına almak için sizin yanınızdayız.

Denizli Patent Firmaları

Denizli merkezli patent ofisleri yanında İstanbul ve Ankara merkezli olup burada da faaliyet gösteren şubesi olan firmalar da mevcut. Bu firmalardan aklımıza gelen patent ofisi işletmelerini şöyle sıralayabiliriz.

  • Ülke Patent
  • Reform Patent
  • Makro Patent
  • Afka Patent
  • Damga Patent
  • Adres Patent
  • Oberon Patent
  • Sidus Patent

Bunlar aklıma gelen ve bilinenler olup bunlar dışında başka firmalar ve bu alanda faaliyet gösteren Avukat ve Mühendis arkadaşlar mevcut.

Ayrıca isterseniz Patent konusunda yetkili kuruluş olan Türk Patent ve Marka Kurumunun web sitesinde yer alan tüm marka ve patent vekillerinin listesine de göz atabilirsiniz.

Denizli’de Patent Başvuruları

Antik çağlardan beri ticaretin ve üretimin ana şehirlerinden birisi olagelmiş Denizli ilimiz bir çok alanda ilklere ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde özellikle ev tekstili, mermer ve kablo sanayinin öncülük ettiği üretim alanında makina imalatı, kuru yemiş, tarım, gıda, seracılık, termal turizm, asansör, mobilya, hediyelik eşya vb. bir çok alanda faaliyet gösteren girişimci ve iş adamları ile gurur duymaktayız.

Artan rekabet şartları ve daha iyisini yapmanın her geçen gün artması ile ürün, üretim ve hizmet alanında yenilikleri teşvik etmektedir. Özellikle yönümüzü daha fazla ihracata çevirdiğimiz şu günlerde araştırma geliştirme, katma değerli ürün, patent ve markalaşma ihtiyacı giderek artmaktadır. Bu alanda görüştüğümüz kişiler ve müşterilerimizle ilişkilerimizden edindiğimiz izlenim ile söyleyebiliriz ki, Denizli patent alanında bilinçlenmiş, daha iyisini yapmak isteyen müteşebbisler ile dolu.

Ama maalesef her alanda olduğu gibi burada da kimseni,n harekete geçmeye, bir şeyler yapmaya da yanaşmadığı ortada. Bu alanda aslında şu rakamı da paylaşmak lazım Amerika Birleşik Devletlerinde 1 milyonuncu patent başvurusunun 1911 yılında yapıldığını ama ülkemizde henüz 1 milyona baya uzak olduğumuzu düşünürsek daha net bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Biz Ümitliyiz

Ama tüm bunlara rağmen biz ümitliyiz. Girişimcilerin, çalışan ve üretenlerin, akademisyenlerin ve ülkemin düşünen insanlarının yarının Türkiye’sini inşa etmek için daha fazla çalışmamız gerektiğini, katma değeri yüksek ürünlere ihtiyacımızı, araştırma geliştirme ve patent yolculuğumuzu, farklılaşmak gerekliliğini ve kaliteye dayalı markalaşmanın lüzumunu anlayarak daha fazla şeyler yapacaklarına.

Özellikle yerli üretim hamlesinin olduğu ve ithal edilen ürünlerin ülkemizde üretimi için KOSGEB gibi kurumlar tarafından devlet teşvikleri sağlandığı günümüzde yeni şeyler yapmak ve bunu tüm dünyaya satmak daha da kolay. Denizli patent ve ihracat alanında büyük potansiyele sahip bir bölge. Özellikle iş adamlarının yaş ortalamasının çoğu şehre göre genç olması ve her geçen gün yaygınlaşan internet okuryazarlığı sayesinde kendini geliştiren yapısı ile potansiyel ihtiva ediyor.

Gelin ofisimize uğrayın ve bir çay eşliğinde neler yapabiliriz, siz neler yapmak istiyorsunuz gibi konularda biraz iş konuşalım, bir miktar geyik yapıp belki biraz da ülkeyi kurtarırız, 0544 258 20 20 numaralı telefonumdan yada sosyal medyadaki Mr. Hakan Kaya hesaplarımdan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir