Denizli Enerji Kimlik Belgesi EKB

Yapıların enerji verimliliği ve ısıl kayıp değerlerine istinaden her yapı için ayrı ayrı düzenlene enerji kimlik belgesi, kısa ismi ile EDB konusunda Denizli ve diğer şehirlerden belge ihtiyaçlarınıza profesyonel çözüm üretmekteyiz.

İskan ruhsatı aşamasında yeni yapılan binalarda mecburi olan EKB belgesi için hızlı ve ekonomik çözümler Elektrik Proje ve EKB uzmanı Halil Özkan ile daha kolay.

Yeni tasarlanan  konut, bina, ticarethane, otel, kamu kurumu, hastane vs. yapılarda inşaat tipine göre yalıtım, ısı kaybı ve enerji verimliliği gibi hesapları içeren Enerji Kimlik Belgeleri iskan ruhsatı aşamasında Belediye İmar Müdürlüğü tarafından talep edilmektedir.

Bu aşamadaki ihtiyaçlarınızda bize mimari proje ve yalıtım projesini mail yoluyla yada elden dosyasını ulaştırmanız yeterlidir.

EKB belgeleri kendilerine yetki tanınmış yeni tasarlanan bina enerji kimlik belgesi mühendisleri tarafından BepTR yani binalarda enerji performansı platformu üzerinden gerekli hesap ve verilerin girilmesi ile verilir.

Bu belgede bina enerji sınıfı A, B, C gibi değerler ile anılır ve ortalama binalar genelde C sınıfı olarak çıkmaktadır.

Mevcut Binalarda EKB

Mevcut yapılarda ister konut olsun isterse otel, iş merkezi, hastane, kurum, plaza olsun 2020’ye kadar enerji kimlik belgesi edinmesi kanunen mecburidir.

Mantolama/İzolasyon Yaptırmadan EKB Alabilir miyim?

Bir çok inşaat firmasının size izolasyon ve mantolama işlemi için söylediğinin aksine mantolama yaptırmadan da Enerji kimlik Belgesi alabilirsiniz. Eğer binanız, müstakil ev yada iş merkeziniz uygun mantolama değerlerine sahip değil ise EKB belgesinde enerji sınıfı düşük çıkacaktır.

Yapınız üzerinde kızılötesi termal kameralar ile ısıl kayıp durumu ölçülerek apartman için enerji kimlik belgesi düzenlenmektedir. Şu anda bakanlık tarafından yetkilendirilmiş mevcut bina EKB hazırlama yetkili SMM firmaları tarafından yapınız için belge alabilmektesiniz.

Yapılan ölçümler ve hesaplamalar kısa adı bepTR olan binalarda enerji performansı uygulamasına yetkili uzman tarafından girilmektedir.

Bu hesaplama ve ölçümlere istinaden sistem tarafından oluşturulan EKB sertifikası düzenlenmekte ve yetkili EKB uzmanı tarafından imza kaşe yapılarak sizlere teslim edilmektedir.

Eğer binanız enerji değeri D ve altı ise iç veya dış mantolama, çatı izolasyon, duvar kaplama, teras yalıtımı, toprağa temas eden alan izolasyonu gibi farklı yöntemler ile ısıl kayıp değerleriniz düşürebilirsiniz.

Sizlerde yeni tasarlanan bina yani yaptıracağınız inşaat için mekanik tesisat projesi ve iskan aşamasında EKB sertifikası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer taraftan Denizli merkezde, Pamukkale, Merkezefendi, Acıpayam gibi ilçelerde inşaata başlamak için plan, proje, yapı denetim, doğalgaz tesisatı, yerden ısıtma, mantolama ve müteahhitlik işleriniz için bizden teklif alabilirsiniz.

Sıcak ve mutlu yuvalarınız olsun efendim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir