Evden Eve Nakliyat İçin Tavsiyeler

Ev taşımak ve yani bir daireye eşyaları yerleştirmek günümüz gelişen teknolojileri ve evden eve nakliyat firmaları ile çok daha kolaylaşmış durumda.


Özellikle asansörlü nakliye ile o merdivenlerden eşya indirmek, çıkarmak, merdiven köşelerinden dönememek, köşeleri kırılan çizilen eşyalar dönemi bitmiş oldu. Ayrıca saatler süren bu süreç çok daha kısa zamana indi.

Planlarsanız Kolaylaşır

Her işte olduğu gibi taşınma sürecinizde güzel bir planlama işleri kolaylaştıracaktır. Hangi eşyaları neye koyacağınız, hangi gün hangilerini hazırlayacağınız, büyük eşyaları kimin hazırlayacağı, mobilyalardan büyük olanların demonte hale getirilmesi için gerekli aletler gibi şeyleri önceden not almak faydalıdır.

Ayrıca tüm işleri son haftaya ya da son bir kaç güne bırakmak genelde işlerin sıkışmasına, aksilik çıkması halinde düzeltmeye vakit kalmamasına ve bazen önemli ayrıntıları atlamanıza sebep olur. Eğer şehir içinde başka bir eve taşınıyorsanız, yeni evinize bakmaya gittiğinizde, yada boya ve temizlik için gittiğiniz de taşınması hassas olan şeylerden bir kaç parça götürmenizde fayda var. Örneğin çiçeklerinizi, tablolarınızı, bilgisayarınızı, değerli eşyalarınızı bu arada taşıyabilirsiniz.

Hem taşınma gününde onlara zarar gelmesini önlersiniz, hem de hepsinin diğerleri içinde karışmasına engel olursunuz.

Eşyaları Taşınmaya Hazırlık

Bu süreç kolay gözükse de en zor olan kısım sanırım burası. Çoğu kişi evden eve nakliyat için eşyaları toplamaya mutfaktan başlasa da bence en son mutfağı toparlayın. Zira mutfak kullanılmaya devam ettiği için bu görev zorlaşabilir. Önce salon, antre, yatak odası, oturma odası ve çocuk odasını topladıktan sonra mutfağa geçebilirsiniz. Mutfağı topladıktan sonra tekrar kutuları açmamak için plastik kaşık, çatal, bardak ve tabak alarak son bir iki gün bunlarla idare etmek çok kolaylaştırır.

Ayrıca çamaşır makinası ve bulaşık makinasını önceden fişten çekip içinde su kalmamasını sağlamak önemlidir. Eğer evinizde klima ve kombi var ve bunları da taşıyacaksanız yetkili servisler aracılığı ile bunu eşyalarınız taşınmadan önce yeni evinize monte ettirmek kolaylık sağlar.

Ayrıca buzdolabınızı en az bir gün önce fişten çekip, buzlarının çözülmesini sağlayabilirsiniz. İçindeki eşyaları boşaltıp, kapağını açarak havalanmasını sağlamayı da unutmayın.

Gerekli Malzemeler

Eşyalarınızı kolilemek, bir araya getirmek, ambalajlamak ve güvenle taşınmasını sağlamak için koli, koli bandı, gazete kağıtları, eşyalarınızın kendi kutuları, pat pat dediğimiz havalı ambalaj malzemesi gibi malzemeleri önceden tedarik etmeniz önemli.

Bir çok şehirde özellikle şehrin ticari hayatının döndüğü yerlerde koli satan yerler bulunur. Yada mahallenizdeki market ve mağazalardan en az 1 ay önceden itibaren boşalttıkları koli ve diğer ambalaj olabilecek şeyleri size ayırmalarını rica edebilirsiniz.

Ayrıca bir çok kağıt toplayıcı da topladıkları koli ve kutuları ayrıca ayırıp satarlar. Tanesi 1 lira gibi çok uygun bir fiyata bunlardan da alabilirsiniz. Eğer eşyalarınızı bir evden eve nakliyat firması ile taşıtacak iseniz onlar genelde mobilya, buzdolabı, dolaplar, beyaz eşya ve tv gibi eşyalarınız için ambalaj malzemeleri getirirler. Ama ilk başta anlaşır iken boş koli isteyebilirsiniz ve taşınmanız bitip, eşyalarınızı yerleştirdikten sonra kendilerine vererek bunlara boşa para ödememiş olursunuz. Ayrıca internette taşınma kolisi satan girişimcilerden de bu malzemeleri satın almanız mümkün.

Evden Eve Nakliyat Firması Tavsiyesi

Her sektörde olduğu gibi maalesef nakliye sektöründe de çürük elmalar sağlam elmalardan fazladır. O nedenle sağlam referansları olan kişiler ile çalışmanızı öneririm. Ayrıca armut.com gibi hizmet pazaryeri uygulamalarından da faydalanabilirsiniz.

Eğer Denizli şehir içinde veya Denizli’den başka şehre, başka şehirden Denizli’ye şehirler arası evinizin taşınması için güzel bir Denizli evden eve nakliyat firması bakıyorsanız Denizli Evden Eve Nakliyat firmasını tavsiye edebilirim. Bülent Bey’e 0507 011 96 90 numaralı cep telefonunda ulaşabilirsiniz.

Taşınma

Artık eşyalarınız kutulara, kolilere, çuvallara istiflendi. Mobilyalarınız demonte edildi, büyük eşyalarınız ambalajlandı. Sıra geldi bunları yeni evinize taşımaya. Bunun için eşiniz dostunuz ile eşyaları bir kamyona yükleyip, yine onlar yardımı ile yerleştirmek bir alternatif olsa da artık demoda olmuş durumda.

Zira evden eve nakliyat firmaları bu işleri uzman ekibi ile gelip, malzemelerinizi ambalajlayıp, asan ile indirip araçlarına yerleştirerek eşyalarınızı kolayca taşımaktalar. Yeni eviniz içinde yine aynı şekilde kaçıncı katta olursa olsun uğraşmadan asansörlü taşıma sayesinde kolayca balkon veya pencerenizden içeriye alarak eşyalarınızı hızlı ve kolay şekilde taşımaktalar. Ambalajları açıp, demonte edilmiş mobilyaları kurup gitmekteler. İş bu kadar kolaylaşmış iken ona buna rica etmeye, emek harcamaya ve yorulmaya değmez bence.

Eşyaları Yerleştirme

Artık eşyalar dairenizde ama kutu ve kolilerin içinde. Sıra geldi benim en sevdiğim kısma, eşyaları yerleştirmeye. Bunun için tam tersi sıra iyidir. Mutfaktan başlayıp, çocuk odası, yatak odası, antre ve salon şeklinde ilerleyebilirsiniz.

Unutmadan yeni yerinize yerleştirdiğiniz buzdolabınızı hemen çalıştırmayın, bir miktar beklemenizde fayda var.

Şimdi yeni evinizde bir çay demleyip için ve yorgunluğu unutun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir