Saadet ve Gelecek Partisi İttifak Adayları Dodurgalılar ile Bir araya Geldi

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi ittifakının Pamukkale Belediye Başkan Adayı Hakan Kaya ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sema Silkin Ün, Dodurgalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin toplantısına katıldılar. Burada Dodurgalılar ve mahalle sakinlerinden oluşan topluluğa konuşan Saadet Partisi Pamukkale Belediye Başkan Adayı Kaya özellikle bir arada yaşamanın, birlikte olmanın, mahalle kültürünün ve unutulan değerlerin yaşatılmasının önemine dikkat çekti. Bu tarz hem yerel kültürleri yaşatmaya çalışan derneklerin hem de mahalle derneklerinin önemini çok iyi kavradıklarını dile getirerek, Belediye Başkanlıkları döneminde sivil toplum örgütlerinin çalışmalarına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. Özellikle akıllı telefonlarla birlikte dünyanın herhangi bir yerindeki insana ulaşmanın saniyeler içinde mümkün olduğu modern dünyada insanların binalarında karşı dairede oturan insanları bile tanımadıkları, onlara selam vermedikleri, yalnızlık hissinin arttığı, insanların birbirlerinden, mahallelerinden ve toplumdan uzaklaştıkları bir dönemi yaşadıklarına dikkat çekti.

Bu tarz toplantıların ve etkinliklerin tekrar o mahalle kültürlerini yaşatmaya, birlikte olmanın hazzına varmaya ve daha güzel yarınlar için umut beslemeye vesile olduğunu dile getirdi. İyi bir ülkenin iyi şehirlerden, iyi şehirlerin iyi ilçelerden, iyi bir ilçenin ise mutlu ve güzel mesut huzur dolu mahallelerden geçtiğini farkındayız. Tabi ki huzur dolu mahalleler de İyi, mutlu ve o huzur kokan ailelerden oluşmakta. Bu sebeple hem daha iyi aile yapılarının kurulması, gençlerin evlilik desteğiyle hem evlenmelerinde hem de evlendikten sonra mutlu yuva kurmaları konusunda her türlü desteğe vermeye hazır olacağız. Pamukkale ilçemiz maalesef boşanma oranları açısından ülkemizde ilk üç sırada yer almakta. Ailelerin; aile danışmanlığı, aile terapisi ve aile eğitimleri gibi belediye destekli hizmetler ile daha uzun soluklu ve karşılıklı anlayışı ortaya koyabilen mutlu ailelerde mutlu çocukların yetiştiği yuvalar haline getirmek istiyoruz. 

Tabii ki bizler Saadet Partisi ve Gelecek Partisi İttifakı adayları olarak burada sizlere projelerimizden bahsetmek isteriz ama gördüğünüz üzere bu şehri ve Pamukkale yönetmekte olan iktidar İktidar Partisi’nin adayları sanki on yıldır bu şehri başkası yönetiyormuş gibi bir tavır ile çöp poşeti dağıttıklarını ve diğer icraatlari yapacaklarını dile getirmektedir. Oysa siyasetin bir çöp poşeti dağıtmak kadar basit bir meseleyle oy toplama aracı haline gelmiş olması gerçekten çok üzücüdür.

Biz ise ilçenin ihtiyacı olan, yapılması gereken ne var ise belediye bütçesinin ve kaynaklarının imkanını en etkili ve verimli şekilde kullanarak icraatları yapmak için taşın altına elimizi koymak istiyoruz. Bir çok kişi iktidar Partisinden olmayan belediye başkanlarının icraat yapamayacağı yönünde yanlış bir kanıya sahip. Oysa belediyeler nüfuslarına oranına bir bütçe alırlar ve bütçeyi verimli kullanılır ise güzel icraatlara imza atabilirler. Ama maalesef hem bir önceki dönem belediye başkanı döneminde hem de mevcut belediye başkanı döneminde maalesef Pamukkalemizde yolların, alt yapının, yapılmaya başlanan ama yarım kalan işlerin sıkıntısını hep birlikte yaşamaktayız. 

Aylarca, hatta yıllarca kazılı kalan yollar, yuttuğumuz tozlar, zarar gören arabaların alt takımları, bunlar sadece hemen ilk başta aklımıza geliverenler. 

Bizler ise adil düzene dayalı milli görüş belediyeciliği ile rant kovalayan değil hizmet kovalayan olacağız. İlçemizin şehrimizin menfaati için hepimizin ortak faydası için neler yapılabilir, bu yapılması gerekenler hangi sıra ile ve öneme göre yapılmalı, yapılırken nasıl planlanmalı, hangi gün başlamalı, nerede ne olmalı, hangi yollar ne zaman kapanacak, hangi projeler ne için yapılıyor, bunlar ne kadara ihale edildi, hangi firma bu ihaleyi aldı, ne zaman başladı, ne zaman teslim etti gibi tüm detayları sizinle şeffaf bir şekilde paylaşan dürüst bir belediyecilik anlayışı ortaya koymak istiyoruz. Hem imar yapılanmalarında değişikliklerinde hem de yapı ve iskan ruhsatlarında mevcut düzende devam eden rüşvet ve ranta dayalı sisteme de son vermek istiyoruz.

Belediye Başkanlığımız döneminde bu makamı bir maddi kazanç kapısı gibi görmek değil, “Halka hizmet Hakka hizmettir” anlayışıyla bir manevi kazanımlar fırsatı olarak görmekteyiz. Bunun için siz değerli misafirlerimizden Saadet Partisi adayı olarak Pamukkale Belediye Başkanlığı’nda şahsıma ve ittifakımızın Gelecek Partisi Büyükşehir Belediye Başkan olarak Sayın Sema Silkin Ün Hanımefendiye oylarınız ile desteklerinizi bekliyoruz. Buradan eşinize dostunuza tanıdıklarınız ayrıca tavsiye ederseniz seviniriz. Diyerek konuşmasını tamamlayan Kaya’dan sonrası Denizli Büyükşehir Belediye başkan adayı Sema Silkin Ün’de dodurgalılara seslenerek artık değişimin zamanını geldiğini, değişimi aşağıdan yukarıya doğru ilçelerden illerden ülke yönetimine doğru değiştirmenin tam zamanı olduğunu dile getirdi. Toplantıya katılan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel’de kısa bir konuşma yaparak Denizlilerden destek istedi. Son olarak eski belediye başkanlarından İsmail Yarımca kısa bir konuşma yaparak hem toplantıya katılanları selamladı hem de değişim için artık bir şeyler yapmanın zamanı geldiğini ve bunun adresini de sandık olduğunu dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir