Pamukkale Başkan Adayı Hakan Kaya’nın Projeleri

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi ittifakının Denizli Pamukkale Belediye Başkan Adayı Hakan Kaya seçim anket sonuçlarına göre hızla yükselişini sürdürür iken çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Projeleri kadar adil düzene dayalı Milli Görüş Belediyeciliği ruhunu Denizli’den tekrar tüm Türkiye’ye yaymak için ranta değil halka hizmet hakka hizmettir bilincine dayalı belediyecilik için geri sayım başladı.

1- Pamukkale Belediye Lokantaları

Pamukkalemizde vatandaşların ve öğrencilerin uygun fiyatlı ve lezzetli yemeklere ulaşabilmesi sağlanacak. Enflasyona karşı ucuz menüler ile hizmet vermenin yanında Pamukkale sakinlerimizin ne yediklerini bilerek güvenilir yemeğe ulaşmaları sağlanacak. İlk etapta 4 adet yapılacak Pamukkale Kent Lokantaları ile sosyal sorumluluk kapsamında kar amacı gütmeden ucuz yemek hizmeti sunulacak. Öğrencilerimizin de günde 3 öğün ekonomik yemek hizmeti alabileceği Pamukkale Kent Lokantalarımızı 2029’a kadar 20 adete çıkaracağız.

2- Deprem Gerçeği ve Hazırlıklar

Depreme dayanıklı bir Pamukkale için kollarımızı sıvıyoruz. Yeni yapıların yatay mimari anlayışına uygun ve depreme dayanıklı olması yanında mevcut bina, konut ve tesislerin de deprem dayanıklılık kontrolleri, güçlendirmeleri ve kentsel dönüşüm ile yeniden çağdaş mimariye uygun hale getirilmesini sağlayacağız.

Diğer taraftan deprem kuşağında yer alan şehrimizin olası deprem ve doğal afetlere karşı hem belediye hem kurumlar hem de kişisel olarak bizlerin hazır olması için çalışmalar planlandı. Bu anlamda eğitimler ve tatbikatlar düzenli devam edecek. Toplanma alanları, olası barınma, yaşam, sağlık ve arama kurtarma organizasyonları düzenlenip, güncel tutulacak. Toplu konut ile ilgili projelerimizi ayrıca paylaşacağız ama burada yeri gelmiş iken toplu konut alanlarımızda belediye konutları yaparak Pamukkale sakinlerimizin depreme dayanıklı, yatay mimaride ve çağdaş altyapıya sahip konutlara çok ucuza sahip olma imkanı sağlayacağız. Tapular hanımefendiler üzerine olacak ve 20 yıl satmama şerhi ile verilecek.

3- Çevre ve Doğa Dostu Belediye Projeleri

Nefes alan bir şehir ve yeşil öncelikli yaklaşım ile Pamukkale’miz daha yaşanabilir bir şehir yapısına dönüşüyor. Yenilenebilir enerji yatırımları ile belediye tesislerine, binalarına, pazar yerlerine ve salonlarına güneş enerjisi panelleri döşeyerek kendi enerjisini üreten belediye oluyoruz. 

Artık günümüzün gerçeği haline gelen elektrikli araçlar için elektrik şarj istasyonları kuruyoruz.

İlçemizdeki mesire alanlarının düzenlenmesi, bir ağacım var ile çocuklarımıza yeşili ve ağaçlandırmayı sevdirme, Pamukkale ve Karahayıt bölgesinde Karavan parkları, akvaryum ve endemik bitki parkı gibi doğa dostu projelerimiz ile 2029’a ilçemizi hazırlayacağız.

4- Pamukkale Halk Ekmek 

Uygun maliyetli olarak geleneksel ata tohumlarından üretilen buğdaylar ile ürettiğimiz ekmek ve unlu mamülleri halk ekmek satış noktalarında ucuz fiyata halkımızla buluşturuyoruz. Bunun yanında çölyak hastalarına uygun seçenekler ve alternatif diyetlere uygun yöresel ekmekleri de bu noktalarda satışa sunacağız. Pamukkale kent lokantaları projemize de destek olacak olan halk ekmek uygulaması ile ilk etapta 20 halk ekmek satış noktası planlanmakta olup, talep ve yoğunluğa göre yer ve sayıları organize edeceğiz.

Küçük Sanayi Sitesi 

Şehrimizde Merkezefendi ilçemizde bulunan 1, 2 ve 3. Sanayi siteleri artık çok eskiyen yapısı, düzensiz durumu sebebi ile yetersiz gelmektedir. Bunun için daha düzenli, içerisinde oto sanayi esnafının, tamirci, yedek parça, sigorta, oto yıkama gibi araçlara dair tüm hizmetlerin bir arada bulunabileceği modern küçük sanayi sitesi projesi ile geliyoruz.

Pamukkale Tekstilciler Çarşısı

Şehrimize gelen turistlerin ve misafirlerin kolayca alışveriş yapabileceği, aynı zamanda toptan satış alanı olan ve aynı zamanda üst katlarında ofislerin yer aldığı bir tekstilciler çarşısı ile özellikle ev tekstili alanındaki fırsatları şehrimizin değerlendirmesini istiyoruz. Alt katları otopark olan ve tur otobüslerinin kolayca park edebileceği alanları ile Denizli ev tekstili pazarı olabilecek bir yapının planları hazır. Eskiyen ve artık küçük gelen Babadağlılar çarşısına alternatif olarak Yeni Babadağlılar Çarşısı şeklinde modern bir pazaryeri kuruyoruz.

Pamukkale Genç Kütüphane 

İlçemizde yer alan Pamukkale Üniversitesi öğrencilerine ve YKS hazırlık öğrencilerimize çalışma alanı olacak, hem bireysel yoğun çalışmalarına fırsat verecek hem de toplantı salonları ile birlikte çalışma hem de seminer salonları ile eğitimlere katılabilecekleri bir gençlik kütüphanesi ile gençlere ilim aşkını aşılamak istiyoruz. Ücretsiz çay, kahve ve atıştırmalık ikramları ile geleceğin umudu gençlerimizi öğrenmeye ve yoğun çalışmaya teşvik etmek için Milli Görüş Belediyeciliği ile tanıştırıyoruz.

SEN Karar Ver

Pamukkale Belediyesi olarak ilçemizde yapılacak işleri halka sormak, projelerin önceliğine karar vermek ve ben yaptım oldu anlayışından kentimizi kurtararak Milli Görüş Belediyeciliği ile ilçemizi daha ileriye götürmeye geliyoruz. Bu anlamda yapılması planlanan işler ve projeler bir uygulama üzerinde siz değerli Pamukkale sakinlerimizin oylama ve görüşlerine açılarak, hangi projelerin yapılacağı veya hangilerinin öncelikle yapılacağına birlikte karar veriyoruz. Tek adam devri değil, birlikte yapalım devri geliyor.

Turizm Dostu Pamukkale

Dünyanın incisi Pamukkale ve termal turizmin öncüsü Karahayıt beldelerimizi derme çatma görüntüsünden kurtarak, köy içlerini düzenleme, belirli bir temaya dayalı turistik bir görünüm ve kimlik kazandırmak için kolları sıvadık. Bugünü değil yarını planlayan belediyecilik anlayışı ile bölge turizminin gelişmesi, binlerce yıllık Hierapolis ve Laodikya gibi hala görsel olarak muhteşem kentlere yakışır bir kentsel yaklaşım geliştirmek iddiasındayız.

PamukRay

Çınarda taksim benzeri tramway hattı ile şehre bir kimlik katmanın yanında uzun vadede raylı sistemlerin oluşturulması konusunda ilgili ve yetkili kurumlar ile birlikte ulaşım alternatifleri oluşturma, trafiği rahatlatma ve çevreci ulaşım için hazırız. Bağbaşı-Üniversite-Çınar-Bayramyeri-Akhan-Pınarkent-Organize-Bozkurt-Havalimanı-Çardak şeklinde zamanla genişletilecek raylı sistem ile şehrin ulaşımının rahatlatılması, daha hızlı ve çevreci bir alternatif ulaşım için ilgili kurumların organize edilmesi için destek olacağız. Ayrıca havalimanı yanına bir Cep Otogarı ve Tren Garı yapılarak Ankara ve İstanbul yönüne giden otobüslerin ve trenin buradan kalkması, buraya ise PamukRay ile ulaşılması ile hem şehiriçi hem de şehirler arası ulaşımın rahatlatılması. Rantı kendine yol yapan değil, ulaşıma çözüm olan belediyecilik için. 

Su

Türkiye’nin kireç oranı en yüksek sularından birini içiyoruz. Gerek doğal filtrasyon ile kireçlerin arındırılması için DESKİ nezdinde istişarelerin yapılması yanında binaların su hattı girişlerine konulabilecek filtreleme sistemlerinin temini, kullanılması ve bakımı konusunda belediyemiz ön ayak olacak. Böylece daha klor, daha az kireç içeren daha sağlıklı su içebileceğiz.

Trafik ve Otopark 

Yönetmeliğe istinaden otopark yapması gereken binaların İnşaatlarından otopark parası alınıyor. Bu paralar ile de belediyelerin otopark yapması gerekmekte. Ama maalesef Pamukkale Belediyemizin hiç katlı otoparkı bulunmamakta. Park sorununu çözmek için hem yol çalışmaları hem de katlı otoparklar ise şehir hayatını kolaylaştırıyoruz. 

Şehrin trafiğini rahatlatmak için alternatif olabilecek ara yolların daha düzenli hale getirilmesi ile ana arterlere alternatif rotalar oluşturuyoruz. 

Tarım ve Hayvancılığa Tam Destek

Kırsal mahallelerimize damızlık koyun desteği ile hayvansal üretime destek veriyoruz. Belediyemizde istihdam edilecek Ziraat mühendisi ve ücretsiz toprak analizi desteği ile Tarımsal üretime destek oluyoruz. Ata tohumlarını kullananlara ilave destekler sağlayacağız ve ata tohumlarının çoğaltılması için bir tohum havuzu oluşturacağız. 

Anne Çocuk Kulübü

Pamukkale Belediyesi anne çocuk kulübü ile anne adaylarımızın hamilelik dönemi eğitimleri, egzersizleri, anneliğe hazırlık çalışmaları ve sosyalleşmelerini sağlıyoruz. Doğum sonrası ise bez ve süt desteği ile yeni annelerimize destek oluyoruz.

Anneliğin ilk dönemlerinden itibaren çocuk emzirme, çocuk bakımı ve eğitimi gibi konularda eğitimler, annelerin sosyalleşmesi ve birbirlerinden öğrenmesinin sağlandığı anne çocuk kulübü çalışmaları. Aynı zamanda annelere ücretsiz ulaşım imkanı sağlanması, süt ve bez desteklerinden faydalanabilmeleri için için anne kart uygulamasını hayata geçiriyoruz.

Evlilik Desteği 

İlçemizde evleneceklere düğün salonu ve nikah salonu kullanımı, ekonomik fiyatlı ikramlar ve belediye destekli organizasyonlar ile evlilik desteği imkanı getiriyoruz.. Aynı zamanda evlilik okulu ile gençlerimizi evlilik hayatına hazırlamanın yanında evlilik sonrası aile danışmanlığı ile ilçemizde artan boşanma oranını düşürmenin derdindeyiz. Milli Görüş Belediyeciliğinde toplumun mahalleden, mahallenin ise aileden başladığı bilinci ile daha mutlu aileler daha huzurlu mahalleler için hep beraber çalışmaya hazır mıyız? 

Pamukkale Üniversitesi Öğrencileri için 

Pamukkale Üniversitesinde eğitim hayatına devam eden öğrencilerimizin şehir ile bütünleşmeleri için şehir-üniversite işbirliği projeleri geliştiriyoruz. Özellikle öğrencilerimizin en büyük problemlerinden birisi olan konaklama için Belediye yurtları yaparak daha ekonomik fiyatlara uygun koşullarda yaşamalarını sağlayacağız.

Aynı zamanda yemek konusunda ise Pamukkale Kent Lokantalarından hem üniversite hem de yurtlara yakın bölgelere de yaparak öğrenci kardeşlerimizin uygun fiyatlı olarak karınlarını doyurmalarını sağlıyoruz. 

Öğrencilere Pamukkale Genç Kütüphane ile çalışma imkanı yanında internet ve ulaşım ücretlerinde destek oluyoruz. Meslek kursları, İngilizce kursları ve kariyer günleri ile gençlerimizi çalışma hayatına hazırlıyoruz.  

Şehir Stadyumu

Şehrimize yakışır, olimpiyat ve FİFA standartlarına uygun bir stadın yapılması için artık daha fazla beklemeye gerek yok. Her kazdıkları yerde bir sit alanı çıkması ile acaba mevcut belediyeler stad mı yapmak istiyor kazı mı yapmak istiyor. Biz şehrin hak ettiği, futbolumuza katkı sağlayacak bir şehir stadyumu ile neden bir şampiyonlar ligi kupa finali de şehrimizde oynanmasın diyoruz. Bu hem spora hem de şehrin tanıtımına ve turizmine en büyük katkılardan birisi olacaktır.

Pamukkule – Üçgen Çarşısı

Bir oldu bitti ile yıkılan ama yerine birşey yapılmayan üçgen çarşısı arazisi üzerine üç bloktan oluşan Pamukkule iş ve alışveriş merkezini kuruyoruz. Böylece bir kuleyi mevcut kat maliklerine, bir kuleyi belediyenin maliki olacağı, bir kuleyi babadağlılar çarşısı esnafına vererek yeni babadağlılar çarşısı şekline kullanabileceği, ulaşımı kolay, alt katları otopark olan, önüne tur otobüslerinin yanaşabileceği modern bir iş merkezi kuruyoruz. Burada hem toptan hem perakende olarak satış bölümlerinin olacağı, tekstil, tarım ve diğer şehrimizde üretilen ürünlerin satışının yapılacağı, üst katlarında ise makina, mermer, kablo, tekstil, turizm gibi alanlarda şehrimizde faaliyet gösteren firmalar için bir Denizli Ticaret Merkezi şeklinde çalışacak ofisler olacak Pamukkule projemiz ilçemize hayırlı olsun. Kendi ürettiğini kendisi satan bir Pamukkale. Mevzu proje ise Hakan Başkan Yapar.

Pamukkalenin Sahibi Pamukkalelilerdir.

Pamukkalenin Turizm Bakanlığından alınarak tekrar belediyeye kazandıracağız. Böylece hem siz Hemşehrllerimiz ücretsiz olarak Pamukkaleye giriş yapabilecek hem de yılda 3.2 milyondan fazla turistin ziyaret ettiği bölgeden daha fazla turzim geliri eldesi mümkün olacak. Tur otobüsleri gelip dönen, uğrarsa yol üzerindeki bir iki tesise uğrayıp giden turistik anlayıştan çıkararak gelen turistlerin Pamukkale’de travertenlerin ve tarihi alanların dışında bölgeyi de gezdiği, yemek yediği, kuracağımı köy pazarlarından alışveriş yaptığı, yerel esnaf ve üreticilerimizin turistlere ulaşabildiği, turistlerin şehrin içine ve Pamukkule alışveriş merkezini de ziyaret ettiği böylece şehrimizin turizm gelirinin arttığı bir yapıya dönüştürüyoruz. Mevzu vizyon ise Hakan Başkan yapar. 

Pamukkale Sosyal Merkezi

Üniversite öğrencilerimiz için içerisinde hertürlü ihtiyaçlarına uygun yapılmış 7/24 açık olan bir sosyal tesis kuruyoruz. Bunun için Kayıhan Mahallemizde yapılmaya başlanan ama tamamlayan binayı buna uygun şekilde tamamlıyoruz. İçerinde Pamukkale Kent Lokantısı ile 3 öğün yemek yiyebilecekleri, uygun fiyatlı giyim ürünleri, kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, ders çalışma alanları olan, spor ve eğlence alanları olan tam teşekküllü bir gençlik merkezi kuruyoruz. 

Öğrenciler Birer Turizm Elçisi Oluyor

Şehrimize gelen her bir üniversite öğrencisi Denizlimiz için bir turizm elçisi. Bu sebeple şehrimize gelen öğrencilerin şehri yaşamaları, kültürünü anlamaları, tekstil-tarım-sanat alanındaki üretimlerinin farkına varmaları, Pamukkaleyi, Karahayatı, Hierapolisi, Laodikyayı ve diğer tursitik alanları keşfetmelerini ve şehrinin ruhunu anlamalarını istiyoruz. Böylece hem gittikleri memleketlerinde birer turizm elçisi olsunlar hem de tekrar tekrar gelsinler. Pamukkaleyi önce sana yaşatacağız sen de gittiğin yerde bir kültür elçisi olacaksın.

Pamukkale Teknoloji Merkezi Oluyor

Şehrimiz Tekstil-Tarım-Turizm üçlüsünü ifade eden 3 T’ye ilave olarak Teknolojiyi de ekleyerek 4T oluyor. Üniversite, Teknokent, Sanayi ve Girişimcilerimizin Ar-Ge güçlerini bir araya getirmeleri, teknoloji hamlesi yapmaları, özellikle makina imalatı yapan fabrikalarımızın ihtiyaç duyduğu teknoloji geliştirme odaklı personel ve hizmetin üretilmesi amacı ile bir Teknoloji Merkezi kuruyoruz. Burada kuluçka merkezi, Ar-Ge ofisLab alanları ve bir startup ekosistemi altyapısı oluşturuyoruz. Gelecekse Saadet ile Gelecek.

PamukkaleJeo: Karahayıt ve Pamukkale çevresinde daha fazla sıcak su kaynağı bularak Pamukkalemizi jeotermal ile ısıtacağız. Böylece ekonomik, çevreci ve yenilenebilir ısınma sağlayacağız. İçimizi ısıtacak projeler için Milli Görüş Belediyeciliği.

Ne olacak bu Denizlispor’un Hali: Sanki Denizlispor’u kullanılmış gibi hissediyoruz. Denizlispor’umuzun tekrar Süper Lig’e çıkması, şampiyonluğa aday olduğu günlerin gelmesi ve Avrupa’da oynamasını istiyoruz. Bu sayede hem şehrin tanıtılması hem de sporun gelişmesi mümkün olacak. Biz bunun için maddi manevi her türlü destekle Denizlispor’umuzun arkasında olacağız. Biz hazırız, sizde hazırsanız başlayalım.

Çöp Poşeti Dağıtımı

Pamukkale ilçemizde uzun süredir dağıtılmayan siyah ve mavi çöp poşetlerini tekrar dağıtmaya başlıyoruz. Yerinde ayrıştırma ve düzenli atık toplama ile daha çevreci bir yaklaşım geliştiriyoruz. 

Irlıganlı

Yılan hikayesine dönen doğalgazın Irlıganlıya gelmesi için elimizi taşın altına koyuyoruz.

Irlıganlı kapalı pazar yeri ile beldemizin pazaryeri ihtiyacını karşılıyoruz. Pazaryeri altına yapacağımız düğün salonu ve sosyal tesis ile Irlıganlı ve çevresindeki öğrencilerimize çalışma alanı, gençlerimize spor ve sanat aktiviteleri için mekan sağlıyoruz.

Nar festivali tekrar başlıyor. Üreten kadınlar pazaryeri kurarak bölgeye gelen turiste yerel kadın üreticilerimizin ev yapımı ürünlerini ve el işlerini satabilmelerine imkan sağlıyoruz.

Şehir İçinde Alkol Ruhsatlarını İptal Ediyoruz.

Şehir içinde olan, okulların yakınında ve meskun mahallerdeki alkol ruhsatlarını iptal ediyoruz. Alkol ruhsatları, okula yakınlık mekanları 

Masaj Salonlarını Kapatıyoruz 

Mahalle aralarındaki masaj salonlarını kapatıyoruz. Başka amaçlara hizmet veren ve genel hijyene sahip olmayan bu işletmeleri kapatıyoruz. Uygun şartlara sahip oteller ve sağlık tesisleri içinde olmaları dışında masaj salonu ruhsatı verilmeyecek.

Cazibe Merkezi Pamukkale

NOTLAR:

Ovacıkta yapılan TOKİler teslim edilmedi sebeine bakıp, birşeyler söylenebilir.

Karahayıtta belediye termal tesisi: ücretsiz/indirimli hizmet

PamukNet: Ücretsiz Wi-Fi noktaları

Pamukkale Gastronomi Merkezi: Denizlimize ait yöresel lezzetlerin öğretildiği, sunulduğu ve bunların yeni füzyon mutfaklar ile entegre edildiği bir merkez. Turizm yolu üzerinde bir atraksiyon merkezi. Instagram fotoları ile Pamukkalemizin markalaşmasını sağlayacak bir yapı.

Pamukkale Nostalji Parkı: 60lar-70ler-80ler ve 90ların yaşatıldığı bir tema parkı

Kültür Parkı: Şehrimizin tüm ilçelerinin bölümler halinde yer aldığı o ilçenilerin tanıtıldığı, ürünlerinin satıldığı, yemeklerinin sunulduğu bir park. Yine turizm güzergahı üzerinde yer alan bu alan içerisinde ilçe belediyelerimizin de hem tanıtılması hem markalaşması hem de gelir elde etmesi sağlanacak.

PamukLand: Eğlence parkı ve içerisinde akvaryum da bulunan uluslararası hayvanat bahçesi. Botanik park

PamukYakıt: Pamukkale sakinlerimizin daha ucuza yakıt alabilmeleri ve içerisinde elektrikli araç şarj istasyonları olan yakıt istasyonları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir