Denizli İstanbul Uçak Bileti

Denizli Çardak hava alanından İstanbul ve Sabiha Gökçen hava alanlarına her gün karşılıklı uçak seferleri düzenlenmektedir.

Denizli İstanbul uçak bileti fiyatları, alternatifleri, havalimanı ulaşım, servis saatleri ve nasıl alınır gibi konularda detaylı bir rehber hazırlamaya çalıştık.

İstanbul Denizli hattında uçak ile seyahat yanında otobüs, tren ve blablacar gibi ulaşım alternatiflerine de değinelim.

Uçak Bileti Fiyatları

Denizli İstanbul uçak bileti fiyatları için öncelikle en avantajlı site www.turna.com web sitesidir. Benimde yurt içi biletler konusunda güvenle kullandığım turna hem size en uygun fiyatları alternatifleri ile sıralıyor hem de kullandıkça puan kazanma şansı yakalıyorsunuz.

Çardak Havalimanı Ulaşım

Denizli merkezden havalimanı shuttle servisi ile 1 saat uzaklıktaki Çardak havalimanı Bozkurt ve Çardak ilçeleri arasında, Denizli Afyon yolu üzerinde ve Çardak gölü kenarında yer alan eski bir askeri havalimanın sivil ulaşıma açılmış halidir.

Şu anda sadece İstanbul’a uçuşların olduğu havalimanına Denizli ulaşım tarafından işletilmekte olan otobüsler ile servis imkanı vardır. Bu servisler Çınardan İstiklal caddesi yönünde ilerlerken zafer gazoz fabrikası karşısı eski il halk kütüphanesi önünden hareket etmektedirler.

Her uçak inişten sonrada yolcular çıkışı tamamlayınca da havalimanından Denizli’ye ulaşım sağlamakta olup otogara uğrayarak yine aynı noktada yolcuları indirmektedir. Güncel Çardak havalimanı servis saatleri için Denizli Büyükşehir Belediyesinin hava Ulaşım firmasının web sitesini inceleyebilir veya Denizli BB uygulamasından inceleyebilirsiniz.

Denizli İstanbul Otobüs Bileti

Özellikle yoğun sezonlarda uçak bileti fiyatları artması nedeniyle otobüs ile İstanbul’a ulaşım yoğun kullanılan bir alternatiftir. Denizli İstanbul hattında Afyon Kütahya yolu en kısa mesafe olup bu hatta Pamukkale Turizm, Kamil Koç ve Metro Turizm firmaları sefer düzenlemektedir. Ayrıca Alaşehir Sarıkız ile Manisa üzerinden, Pamukkale ve Kamil Koç ile İzmir üzerinden dolaşan otobüs seferleri de bulunmaktadır.

Denizli İstanbul otobüs fiyatları Pamukkale için 400TL iken Metro ile 280TLye bilet bulabilirsiniz. Otobüs biletleri için kullanabileceğiz obilet uygulamasıda turna uygulamasından sonra en çok ihtiyaç duyacağınız seyahat uygulaması.

İstanbul Denizli Tren Bileti

Eski nostaljik tren yolculuklarını özleyenler yada geniş geniş seyahat etmek isteyenler için tren hala cazip bir alternatif. Yapım çalışmaları için dönem dönem kapalı olan bu hatta dizel tren ile Eskişehir’e oradan da hızlı trene geçiş ile İstanbul Pendik ulaşımı sağlanıyor.

Zaman ve fiyat bakımından otobüs daha avantajlı durumda. Zira yaklaşık aynı zaman ve ücret olmasına rağmen otobüs ile Anadolu veya Avrupa yakasında inip, servislere aktarma yapma şansınız oluyor. Otobüs size Denizli’deki bir servis noktasından alıp, yine İstanbul’da çoğu semte servis avantajı sunuyor. Uçağa göre uzun ve yorucu olsa da trene göre hala otobüs avantajlı.

Alternatif Denizli İstanbul Ulaşımı

Uçak, otobüs ve tren dışında blablacar uygulaması ile araç paylaşımı çok cazip bir seçenek. Otobüs ile 10 saat süren yolu bir araca misafir olarak 6 saatte tamamlamak ve yarı fiyata gider paylaşımı yapmak çok cazip.

Bunun dışında tren ile İzmir Adnan Menderes Havalimanına ulaşıp, oradan uçmak özellikle yurt dışı uçuş yapacaklar için güzel bir alternatif.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir