İxi Bike Bisiklet 2 Tekerin Keyifli Hali

İxi Bike, bisiklete yepyeni bir bakış açısı getirmiş. Her yere taşıyabileceğiniz kadar küçük ve hafif olduğu kadar güvenle uzun mesafe sürebileceğiniz kadar büyük.

i”Stop Cycling, Start iXiing” sloganıyla yola çıkan tasarımın sahibi firma, bisiklette en önemli yenilik olarak zincir yerine patentli kayış sistemi sunuyor. 5 yıl yada 5000 mile garanti verilen kayış sistemi sayesinde, tehlikeli olabilen zincir, zincirden bulaşan gres, oluşan ses, zincir kopma ve atmaları gibi sorunlar tarihe karışırken bisiklet sürmek keyfe dönüşüyor. Ayrıca kayışın %98 olan güç iletim katsayısı ise mükemmel.

Diğer taraftan oldukça hafif , alüminyum malzemeden gövde ise taşımayı ve bisiklet sürmeyi kolaylaştırıyor. Bisikletin ana iskeleti ise ortadan ikiye ayrılabiliyor. Böylece katlanabilir, kolayca araç bagajına konulabilir veya taşınabilir. Hemen gövdenin ayrılan parçasının altında yer alan arka fren tellerinin de gövde ile beraber ayrılıp, birleşebilmesi ise inanılmaz bir çözüm olmuş.

Gövdenin boş ve geniş olan iç kısmında her şey taşıyabilir ve saklayabilirsiniz. Diğer taraftan İpod için bir stand, eşya taşımanızı sağlayan sepet ve suluk işlevselliği öne çıkarmış. Ön tekerlerde motorsikletlerde kullanılan disk fren sistemi yer almakta.

Çoğunluğu alüminyumdan mamül gövdeli bisikletin 4 vitesli “Shimano 4-speed Nexus” olarak bilinen içten vites değiştiren sistem. Böylece dış kısımdan etkilenmeyen bir sistem olduğu gibi, dışarıya yağ vermesi, pantalon ve etek ucu gibi bir şeyleri arasına kıstırarak parçalaması, içine bir şeyler sıkışarak dişlilerin zarar görmesi gibi ihtimaller azaltılmıştır. Avrupa’da fiyatı 1000$ üzerinde olan bisiklet bizim ülkemiz için henüz biraz lüks olsa da güzel bir makina olmuş.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.