Doğalgaz Tasarrufu

Kombi kökleten soğuklarının başladığı şu günlerde ısınma masraflarınızı düşürmek ve doğalgaz tasarrufu yaparak daha az gaz faturası ödemek için neler yapabiliriz.

Malumunuz ısınma öncelikle ısıyı kaybetmemek ile başlar.

Burada kombi cihazımızın ısıttığı suyun ısısını odamıza vererek ısıtma sağlayan doğalgazın oluşturduğu ısı azaldıkça yeniden devreye girerek gaz yakmaya devam edecektir. burada ilk ısınma sağlanmasının kolaylığı ve ısıyı tutma süresi yakacağımız doğalgazı belirler. Ayrıca aynı ısıyı sağlamak için kombimizin markası, modeli ve özelliklerine göre ne kadar tasarruflu olduğu, modülasyonu, oda termostatı gibi yardımcı cihazlar, kombinin bakımı, peteklerin temizliği ve peklerin önünün, yanının ve üzerinin açık olması gibi bir çok sebep etkilidir.

One thought on “Doğalgaz Tasarrufu

  • 27 Kasım 2019 tarihinde, saat 01:54
    Permalink

    yerden ısıtmalı sistem ile ısınmaktayım. dubleks bina olduğundan 3. katta banyo sıcak su akıyor fakat ısıtma sisteminde sıcak su ve geri dönüşüm vanasında su gelmiyor.Ayrıca kombiye su bastığımda kombi basınç göstergesi 2-3 bar basınca çıkarken şimdi 1-1.5 bar basınca anca çıkıyor ve tahliye borusundan su taşıyor ve basınç 2 bara çıkmıyor. Problemi nasıl çözebilirim, yardımcı olursanız sevinirim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir