Denizli Mekanik Tesisat Mühendisliği

Yeni yapılarınız ve inşaat çalışmalarınız için ihtiyaç duyacağınız mekanik tesisat projesi ve enerji kimlik belgesi ihtiyaçlarınız için Denizli ve çevresinde proje hizmeti sunmaktayız.En iyi fiyatlar, cazip ödeme koşulları, hızlı teslimat, her zaman ulaşılabilme ve değer katma arzusu ile proje makine mühendisleri arasında bir adım öne çıkmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Özellikle mimar ve inşaat mühendisi arkadaşlar ile uyumlu ve uzun vadeli çalışma ortaklıkları kurmak istiyoruz. bunun dışında yapı denetim, müteahhit, inşaat sahibi yada sektördeki kişiler için de karşılıklı fayda sağlamaya yönelik proje hizmetimiz yanında alım, satım ve yapım işlerinde iş birlikleri de yapıyoruz.

Isı Yalıtım ve Mekanik Tesisat Proje

Yapılar için mimari projelerin hazırlanması ardından inşaat mühendisi tarafından statik proje, elektrik mühendisi tarafından elektrik projesi ve makina mühendisi tarafından ısı yalıtım ve mekanik tesisat projesi hazırlanır. Bu projeler öncelikle yapı denetim tarafından incelenip ardından da ilgili belediye tarafından onaylanarak yapı ruhsatı hazırlanır. İnşaat sahibi, müteahhit, şantiye şefi ve proje mühendisleri tarafından imzalanarak inşaata başlama izni alınmış olur. Tamamlanan yapılarda ilgili yapı denetim ve belediye tarafından kontrol edilerek oturma ruhsatı diye de bilinen iskan ruhsatı için imzaya açılır. Bu aşama da yapılan bina için enerji kimlik belgesi de hazırlanarak teslim edilir.

İşte bu inşaat sürecinin mekanik tesisat projesi, şantiye şefliği ve EKB(enerji kimlik belgesi) konularında Denizli’de hizmet almak için 0544 258 20 20 nolu telefonumdan bana ulaşabilirsiniz.

Mevzu bahis mekanik tesisat projeciliğinde inşa edilmek istenen yapının ısı kayıpları, ısıtma ve soğutma ihtiyacı, sıcak su tesisatı, temiz su tesisatı, atık(pis su) su tesisatı, varsa asansör kuyusu, varsa havuz ve yangın tesisatı gibi detaylar projelendirilir.

Bu hesaplara göre kullanılacak sistem, boru, pompa, hidrofor, rögar, yalıtım malzesi vs. seçimi yapılmaktadır.

Ayrıca enerji kimlik belgesi ile de bina enerji performansı(BEP) yönetmeliği uyarınca yapıların ısıl yönden enerji verimliliği tespit edilerek A ile G arasındaki harfler ile sınıflandırılmaktadır. Mevcut binalar için bu zorunluluk ocak 2020 tarihine ertelenmiştir. Ama apartmanınız, yurt, apart, otel, işyeri, hastane, avm vb. yapılarınız için bu tarihe kalmadan ölçümlerinizi yaptırarak belgenizi almanızı tavsiye ederiz. Zira zorunluluk başladığında muhtemelen fiyatlar baya bir yüksek olacaktır.

Denizli Doğalgaz ve Kombi

Yeni inşaatlarınız yada mevcut daireleriniz için merkezi ve bireysel ısıtma tercihinize göre doğalgaz tesisatı, doğalgaz dönüşüm, kombi seçimi ve kombi-petek tesisatı işlerinizde yardımcı oluyoruz. Bunun yanında petek temizliği ve eskiyen kombinizin yerine yenisi ile değişim konularında da destek sağlamaktayız.

Bir çok usta, tesisat firması ve mühendis arkadaşımızın faaliyet gösterdiği Denizli doğalgaz sektöründe güzel işler yapmak için çalışıyoruz. Kombilerinizi mümkün ise mutfak gibi daire içi alanlara yerleşimi, uygun tesisat planlaması, oksijen bariyerli boru kullanımı, ihtiyacınıza uygun kombi seçimi, eski kombilerinizin yoğuşmalı kombi ile değişimi, doğalgaz projesi ve gaz açımı gibi konularda uzman destek sağlıyoruz.

Denizli Kat Boyleri

Merkezi sistem ile ısıtılan dairelerde doğalgaza dönüşümde daire içlerinde ocak hattı yanında şofben hattı içinde ağız bırakılarak banyo ve mutfakta kullanılacak sıcak su buradan sağlanır idi. Ama artık yeni yönetmelik ile merkezi sistem ile ısıtılam mahallerde daireler için sadece ocak ağzı için doğalgaz tesisatı yapılabilecek.

Dairelerin sıcak suyu ise merkezi sistemden beslenen bir boyler ile sağlanacak. Kat boyleri ve boylerpan olarak isimlendirilen bu cihazlar merkezi sistemden gelen sıcak su ile daire içindeki suyun bir eşanjörde ısıtılması prensibi ile çalışan cihazdır.

Denizli Mantolama İzolasyon

Isıl kayıplarınızın azaltılması bu sayede enerji verimliliği sağlanmasına yönelik yapılan çalışmalara yalıtım diyoruz. Bu yalıtım ısının geçişini engellemek için ise ısı izolasyonu, suyun geçişini engellemek ise su izolasyonu, sesin geçişini engellemek için ise ses izolasyonu olarak adlandırılır.

Mantolama ise bu izolasyonun dış duvara mantolanması şeklinde yapılmasını ifade eder.

Yalıtım içeriden veya dışarından uygulanabilmektedir. Pek çok farklı şekilde yalıtım malzemesi ve uygula şekli vardır. Bunlar sıva şeklinde içeriye veya dışarıya uygulanabilenler, ısı yalıtım levhası şeklinde olup duvar ile sıva arasına, sıva üstüne yada iki sıva arasına uygulamalar, köpükler, püskürtme veya ekstrüzyonla uygulananlar gibi onlarca çeşit ve marka ile karşılaşabilirsiniz. Denizli mantolama konusunda bilincin arttığı ve yapılan yalıtım kısa sürede kendini amorti edeceğinizin ev sahipleri tarafından anlaşıldığı şehirlerimizden.

Yalıtım sayesinde kış dönemi doğalgaz faturanızı düşürüp daha sıcak bir ev ortamı oluştururmanın yanında yaz aylarında da daha serin bir iç sıcaklık sağlayarak klima ve vantilatör ihtiyacınızı azaltabilirsiniz.

Unutmayın; ısınmak, ısı kaybetmemektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.