Acıpayam Doğalgaz

Acıpayam, çalışmaları hızla devam eden ana arter çalışmaları ile evlerde doğalgaz kullanmaya çok yaklaştı.

Denizli için gaz dağıtım Enerya, Büyükşehir Belediyesinin altyapı ve sonrasındaki üst yapı çalışmaları katılım ücreti almayarak sağladığı destek ile ilçelere doğalgazı yaygınlaştırıyor.

Denizli-Serinhisar-Acıpayam-Gölhisar doğalgaz ana hattı üzerinden ilçeye ayrılan doğalgaz bağlantı hattı Anason fabrikası yanından Uçarı yolu üzerinden ilçe merkezine ulaşıyor. Aynı şekilde şu anda ilçe merkezi ana arterleri çalışmaları tamamlanması ardından abonelik işlemleri ve binalar önünde kurulacak servis kutularına gaz verilmeye başlanacak.

Acıpayam Kombi

Acıpayam ilçe merkezine doğalgaz geleceği haberi ile birlikte özellikle başka daireler olmak üzere evlerine doğalgaz bağlatmayı planlayanlar arasında kombi almak, seçim, tesisat, petek, doğalgaz faturaları nasıl olur, doğalgaza geçmemeli mi yoksa kalorifer yada soba ile devam mı etmeli gibi mevzular gündeme hızla oturmuş durumda.

Detaylı konu: Kombi Tavsiyesi

Eğer sizde aklınızda nasıl bir kombi almalıyım diye düşünüyorsanız üstte linkini verdiğim inceleme yazımızı okuyabilirsiniz. Genelde ilk başlarda fiyatlar çok yüksek olacağı, dairelere en erken ocak 2018de doğalgaz verilmeye başlanacağı gibi detayları düşünerek şimdiden sadece daire için peteklerin döşenmesi, kollektör ile kombi altına kadar hazır edilmesi işinizi yaptırabilirsiniz. Ama 2018 şubatı ardından doğalgaz tesisatı, kombi alımı ve montajı, abonelik gibi işlemleri ertelerseniz fiyat olarak avantaja geçersiniz diye düşünüyorum.

Denizlide 4 İlçeye Doğalgaz Geliyor

Denizlinin 4 ilçesi; Sarayköy, Tavas, Serinhisar ve Acıpayam doğalgaza kavuşuyor.

Yıl sonuna kadar gaz dağıtımın başlanması beklenirken, Özellikle gaz dağıtım şirketinin kazı ve altyapı işleri yanında daha sonra bu yerlerin yeniden asfaltlanması işleri için belediyeye ödediği katılım bedelleri birer gider kalemi olarak gaz dağıtım şirketlerinin yeni yerlere hat açmasını mali olarak zorlaştırıyordu. Denizli Büyükşehir Belediye Meclisinin aldığı karar ile bu 4 ilçeye gaz verilmesi amacı ile bu katılım bedellerinin alınmaması ve destek sağlanması kararı ile içeler doğalgaza hızla kavuşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir